Од нашиот Блог

Најновите вести

Салата од хељда за две лица

јули 14th, 2016|0 Comments

Потребно: 1 шолја хељда 2 прачки праз 50 грама цели ореви Каранфилче, сол, бибер

Ќофте од црвена леќа (посно)

јули 13th, 2016|0 Comments

1 чаша од 200 мл. леќа 3- 4 чаши вода 1 глава кромид

Направете си свои вкусни и енергетски плочки

јули 13th, 2016|0 Comments

Потребни состојки: • ½ чаша ореви • ½ чаша бадеми • 4 лажици чиа