Ќофте од црвена леќа (посно)

2021-09-15T19:00:12+00:00July 13th, 2016|Зрнести производи, Рецепти|

1 чаша од 200 мл. леќа 3- 4 чаши вода 1 глава кромид 5-6 чешниња лук 1 лажица црвен