/darko

About darko

This author has not yet filled in any details.
So far darko has created 6 blog entries.

Салата од хељда за две лица

јули 14th, 2016|Зрнести производи, Рецепти|

Потребно: 1 шолја хељда 2 прачки праз 50 грама цели ореви Каранфилче, сол, бибер 1 лажичка масло

Ќофте од црвена леќа (посно)

јули 13th, 2016|Зрнести производи, Рецепти|

1 чаша од 200 мл. леќа 3- 4 чаши вода 1 глава кромид 5-6 чешниња лук 1 лажица црвен

Направете си свои вкусни и енергетски плочки

јули 13th, 2016|Житарки, Зрнести производи, Рецепти|

Потребни состојки: • ½ чаша ореви • ½ чаша бадеми • 4 лажици чиа • 4 лажици ленено семе (мелено)

МСМ е биолошки активен сумпор кој на нашиот организам му помага да се остане здрав, енергичен, витален и во староста

мај 20th, 2016|News|

МСМ е биолошки активен сумпор кој на нашиот организам му помага да се остане здрав, енергичен, витален и во староста.

Постојат неколку природни растенија на овој свет што може да се легитимно наречат “суперхрана.”

мај 20th, 2016|News|

Постојат неколку природни растенија на овој свет што може да се легитимно наречат "суперхрана." Една од најмоќните суперхрани наречени Moringa

Истражувањата покажуваат дека чиа семето го подобрува сонот и расположението

мај 20th, 2016|News|

Во денешно време,големата популарност на чиа семето се должи на неговата висока хранлива вредонст.Чиа семето претставува балансирана мешавина на протеини,јаглехидрати,масти

Повеќе постови